Gubałówka

Ma wysokość od 1120 m na wschodnim końcu do 1129 m na zachodnim końcu, prowadzą tutaj liczne szlaki z Kościeliska i Zakopanego oraz kolej linowo-terenowa, wyciąg Szymoszkowa i Butorowy. Na górze znajdują się między innymi: ośrodek narciarski Gubałówka, z trasami na Polanie Gubałówka, rynną snowboardową i snowparkiem; żelazny krzyż wystawiony przez profesora Tytusa Chałubińskiego , liczne, czynne zimą, narciarskie wyciągi orczykowe prywatnych właścicieli; zjeżdżalnia grawitacyjna; restauracje i sklepiki z pamiątkami.

Muzeum Tatrzańskie

Wielooddziałowa instytucja kultury, współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jedno z najstarszych muzeów w Polsce powołane przez Towarzystwo Muzeum Tatrzańskiego w 1889. Do grupy założycieli Muzeum należeli: Adolf Scholtze, dr Ignacy Baranowski, dr Władysław Florkiewicz i wiele innych osobistości. Muzeum posiada 10 oddziałów – w tym 6 w Zakopanem oraz po jednej w: Chochołowie, Czarnej Górze, Jurgowie i Łopusznej

Kasprowy Wierch

1987 m n.p.m. szczyt w Tatrach Zachodnich, na który prowadzą liczne szlaki oraz kolej linowa z Kuźnic. Zimą stanowi także popularny ośrodek narciarski.

Wielka Krokiew- im. Stanisława Marusarza

Duża skocznia narciarska, zlokalizowana na północnym stoku góry Krokiew (1378 m n.p.m.) w Zakopanem, w Polsce. Wchodzi w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a zarządza nią Centralny Ośrodek Sportu. Przy Wielkiej Krokwi funkcjonuje kolej linowa dostępna wraz z tarasem widokowym dla odwiedzających.

Morskie Oko

Największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Lustro jeziora leży na wysokości 1395 m.n.p.m. Bardzo popularne miejsce, do którego można dotrzeć komunikacją publiczną oraz samochodem.