Narciarstwo biegowe

Kościelisko słynie z narciarstwa biegowego. Ogromny potencjał narciarski gminy to doskonale położone i utrzymane trasy biegowe na Chotarzu. Przy trasach znajduje się parking, a także wypożyczalnia nart biegowych. Trasy biegowe opierają się o naturalną pokrywę śniegową i przy najlepszych warunkach ok 10 km.

Dla biegaczy

Gmina Kościelisko to wyjątkowe, spokojne miejsce, w którym znajdują się liczne miejsca, które zachwycą biegaczy- szczególnie:
- trasa z Kir przez Dolinę Kościeliską do Schroniska na Hali Ornak- długość 5,5 km
- trasa z Kir przez Prędówkę na Polanę Butorów- długość 6 km
- trasa Drogą pod reglami do Zakopanego- długość 8 km

Jazda konna

Gmina Kościelisko zaprasza wszystkich miłośników jazdy konnej. To również dobra okazja dla tych, którzy chcieli by nauczyć jeździć konno pod okiem profesjonalnych instruktorów. Lokalizacja Stadniny Konnej to jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach, wokół których rozpościera się górzysty teren z przepięknymi widokami. Oprócz lekcji indywidualnych przejażdżek istnieje także możliwość organizacji kuligu letniego lub zimowego.

Nordic Walking

To sport odpowiedni dla każdego, nawet dla osób o słabszej kondycji. Nordic walking można uprawiać w każdym miejscu w Gminie Kościelisko, a szczególnie w miejscach idealnie do tego przystosowanych, czyli na szlakach turystycznych.

MTB i Enduro

To sport łączący ludzi o różnych pasjach, stanowi formę aktywnego wypoczynku, odskoczni od codzienności. W Gminie Kościelisko znajdziecie trasy rowerowe, szkolenia, wyjazdy miłośników takiej formy spędzania wolnego czasu.