Dla biegaczy

Gmina Kościelisko to wyjątkowe, spokojne miejsce, w którym znajdują się liczne miejsca, które zachwycą biegaczy- szczególnie:
- trasa z Kir przez Dolinę Kościeliską do Schroniska na Hali Ornak- długość 5,5 km
- trasa z Kir przez Prędówkę na Polanę Butorów- długość 6 km
- trasa Drogą pod reglami do Zakopanego- długość 8 km

Dla narciarzy

Narciarstwo zjazdowe:
- Witów - Ski
- Polana Biały Potok
- Chotarz - Ski Kościelisko
- Uboc Witów
- Pod Butorowym Kościelisko

Skitouring

Z myślą o Was przygotowaliśmy 8 propozycji wycieczek o różnym stopniu trudności, rozpoczynających się na terenie Kościeliska. Każda trasa jest dokładnie opisana, sfotografowana i sfilmowana. Więcej informacji na stronie: https://skitourowekoscielisko.pl

Narciarstwo biegowe

Kościelisko słynie z narciarstwa biegowego. Ogromny potencjał narciarski gminy to doskonale położone i utrzymane trasy biegowe na Chotarzu. Przy trasach znajduje się parking, a także wypożyczalnia nart biegowych. Trasy biegowe opierają się o naturalną pokrywę śniegową i przy najlepszych warunkach ok 10 km.

Jazda konna

Gmina Kościelisko zaprasza wszystkich miłośników jazdy konnej. To również dobra okazja dla tych, którzy chcieli by nauczyć jeździć konno pod okiem profesjonalnych instruktorów. Lokalizacja Stadniny Konnej to jedna z najpiękniejszych dolin w Tatrach, wokół których rozpościera się górzysty teren z przepięknymi widokami. Oprócz lekcji indywidualnych przejażdżek istnieje także możliwość organizacji kuligu letniego lub zimowego.

Nordic Walking

To sport odpowiedni dla każdego, nawet dla osób o słabszej kondycji. Nordic walking można uprawiać w każdym miejscu w Gminie Kościelisko, a szczególnie w miejscach idealnie do tego przystosowanych, czyli na szlakach turystycznych.

MTB i Enduro

To sport łączący ludzi o różnych pasjach, stanowi formę aktywnego wypoczynku, odskoczni od codzienności. W Gminie Kościelisko znajdziecie trasy rowerowe, szkolenia, wyjazdy miłośników takiej formy spędzania wolnego czasu. Więcej informacji na stronie: http://www.rowerowepodhale.eu