Zimowe kuligi z pochodniami  

Kulig to nie tylko przejażdżka saniami w śnieżnej sannie pośród przepięknych krajobrazów. To także wiele innych atrakcji towarzyszących, np. przyjazd do bacówki, ognisko przy muzyce góralskiej i pyszna kuchnia.

Tak czy inaczej to niesamowite przeżycie pośród surowej natury, zawsze w wyśmienitym towarzystwie.

Psie zaprzęgi, kuligi z ogniskiem w tipi

W Gminie Kościelisko dostępna jest atrakcja, która wtajemniczy Cię w świat psich zaprzęgów. W trakcie spotkania można zapoznać się ze sprzętem, psami, a także usłyszeć wiele ciekawostek na temat psich zaprzęgów. Niezapomniane wrażenia zapewnią przejażdżki psim zaprzęgiem po wyznaczonym torze. Całość spotkania zakończy klimatyczne ognisko w Indiańskim Tipi. Dostępna cały rok.

Narciarstwo biegowe

Kościelisko słynie z narciarstwa biegowego. Ogromny potencjał narciarski gminy to doskonale położone i utrzymane trasy biegowe na Chotarzu. Przy trasach znajduje się parking, a także wypożyczalnia nart biegowych. Trasy biegowe opierają się o naturalną pokrywę śniegową i przy najlepszych warunkach ok 10 km.

Zima dla najmłodszych

W Gminie Kościelisko nasi najmłodsi goście znajdą coś dla siebie. Liczne szkółki narciarskie zachęcają do uprawiania sportów zimowych. Szkółki przyjazne są dla każdego. Instruktorzy posiadają wysokie kwalifikacje, najmłodsi w bezpieczny i przyjazny sposób mogą stawiać swoje pierwsze „narciarskie kroki”.