Niezwykłe miejsce znajdujące się na Pogórzu Gubałowskim w miejscowości Witów, na wysokości ok. 900- 1050 m n.p.m., na zachodnim grzbiecie Mietłówki. W roku 1881 na polanie został położony kamień węgielny pod kaplicę, która stoi w tym miejscu do dziś. Kaplica św. Anny na Płazówce została poświęcona 26 lipca 1892 roku.

Wszystko zaczęło się od ks. Jana Stopczyńskiego, który przyjeżdżał na wypoczynek do swojej kuzynki Anny Płazy- żony Jakuba Płazy.

Urzeczony miejscem poddał pomysł na budowę kaplicy na Płazówce. Jakub Płaza z zięciem Jędrzejem Zaborskim oddali grunt oraz ufundowali drzewo na budowę.

Kaplicę zaprojektował Juliusz Bełtowski-artysta, rzeźbiarz, malarz i profesor Wyższej Szkoły Przemysłowej we Lwowie.
Budowa rozpoczęła się w 1881r., a pierwszy kamień pod fundamenty położył ks. proboszcz Stanisław Korzeniowski z parafii w Chochołowie.
Kamienny fundament to praca murarza Ogórka, a drewnianą część wg. planu wykonał majster ciesielski Józef Nędza- Kubiniec z Kościeliska z pomocnikiem Józefem Staszlem- Szymaniokiem z Kościeliska.
Gdy na Podhalu trwały prace budowlane, we Lwowie pracowano nad przedmiotami potrzebnymi do odprawiania nabożeństw i wyposażenia, część z nich wykonały nauczycielki i uczennice Szkoły Wydziału Pań Benedyktynek we Lwowie.
Kaplicę z zewnątrz i wewnątrz wraz z wieżą oszalował Józef Zaborski ozdabiając ją w stylu neogotyckim, on też na początku XX wieku w porozumienia z księżmi, kaplicę powiększył o zakrystię i przedsionek, wtedy też zrobiono nowy dach. A w latach 30. XX wieku wykonał organy typu FISHARMONIA, o 21 głosach, 3 manuałach oraz imitacji piszczałek organowych, które do dzisiaj zachwycają odwiedzających.
 
Kaplica na przełomie lat miała wielu opiekunów i dobrodziejów dziś opiekę nad nią sprawują Salezjanie z parafii w Witowie.
26 lipca 1882r. w uroczystość św. Anny patronki odbyło się poświęcenie świątyni i do dziś 26 lipca na Płazówce obchodzi się odpust ku czci św. Anny.
 
Z Płazówki zobaczycie jedną z piękniejszych panoram na Tatry Zachodnie.
Na Płazówkę można się dostać:
👉od drogi głównej w Witowie przez Kojsówkę (samochodem, rowerem lub pieszo)
👉od Gubałówki czarnym szlakiem (pieszo lub rowerem)