06.03- 27.04.2024r. | wystawa czynna w godz. 9:00-16:00  | GOKR Kościelisko | ul. Nędzy- Kubińca 136 |

Już od 6 marca zapraszamy do Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko na wystawę pt. „Anielskie Oblicza”.

Wystawa „Anielskie Oblicza” prezentująca prace dwójki artystów – Marty Walczak-Stasiowskiej z Zakopanego i Zbigniewa Micherdzińskiego z Żywca, jest szóstą wystawą z cyklu o tym tytule. Cykl rozpoczął się w sierpniu 2023 r. i zainaugurowany był w Bielsku-Białej. W kolejnych miesiącach wystawa gościła w Żywcu, Wilkowicach, Milówce oraz Stryszawie. Jest to wydarzenie artystyczne o tyle niezwykłe, gdyż przedstawia prace artystów reprezentujących dwie odmienne szkoły malarstwa na szkle – podhalańską oraz żywiecką, co nigdy wcześniej do tej pory nie miało miejsca. (A.Raszka)

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 14 marca 2024 r. o godzinie 18:00.