11 stycznia 2024r. | czwartek | godz. 18:00 | GOKR Kościelisko | ul. Nędzy- Kubińca 136 | 

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Barbary Hadowskiej pt.: "Tatry nieoczywiste", który odbędzie się w czwartek 11 stycznia 2024 r. o godzinie 18:00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko (ul. Nędzy-Kubińca 136).

Wystawa „Tatry Nieoczywiste" to druga indywidualna prezentacja prac Barbary Hadowskiej, jednak pierwsza w pełni poświęcona urokowi krajobrazów. Ekspozycja złożona z 37 zdjęć stanowi przegląd kilku lat podróży po malowniczych tatrzańskich szlakach, uwieczniając różne oblicza gór w różnych porach roku.

Barbara Hadowska - pochodzi i mieszka w Kościelisku. Zawodowo jest związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakopanem, gdzie prowadzi Punkt Konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy oraz osób w kryzysie. Przygodę z fotografią rozpoczęła podczas wyjazdu do Bułgarii w 2015 roku. Od tego czasu rozwija swoje zamiłowanie, szczególnie w fotografii krajobrazowej. Współpraca z Gminą Kościelisko oraz prowadzenie Instagramowego konta „Pokochaj Kościelisko" było dla Niej impulsem do górskich wędrówek i rozwijania pasji. Od 2017 roku Barbara uczy się fotografii krajobrazowej, zdobywając doświadczenie w uwiecznianiu piękna Tatr.
Jej prace są regularnie prezentowane na różnych platformach i w mediach społecznościowych, w tym na stronie podhale24, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Kronos Media czy profilu Stowarzyszenia "Blisko Tatr". Aktywnie uczestniczy w kursach fotograficznych. Bierze udział w różnych wydarzeniach lokalnych oraz prowadzi warsztaty min dla harcerzy W 2023 roku Barbara wraz z Piotrem prowadzili w GOKR Kościelisko warsztaty dla młodzieży, pokazujące podstawy fotografii smartphonem.
Twórczość Barbary obejmuje nie tylko fotografie krajobrazowe, lecz także produktowe, portretowe oraz dokumentację wydarzeń kulturalnych wraz z towarzyszącymi im atrakcjami. Jednym z ważniejszych wydarzeń w fotograficznym świecie Artystki jest organizowany corocznie w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. To właśnie na tym wydarzeniu Barbara wygrała konkurs fotograficzny oraz dwukrotnie uzyskała wyróżnienie.
Przygoda Barbary z fotografią to nie tylko eksploracja Tatr, lecz także bogactwo możliwości rozwinięcia pasji w malowniczym regionie Gminy Kościelisko i Podhala.

Wystawę można oglądać w sali wystawowej GOKR Kościelisko w terminie od 10 stycznia do końca lutego w godzinach pracy ośrodka.