Na Giewont się patrzy - słuchowisko - premiera i spotkanie z twórcami
Reżyseria - Krzysztof Kiczek
Muzyka i teksty śpiewek – Krzysztof Trebunia-Tutka

WSTĘP WOLNY
Prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa w wydarzeniu pod nr. tel.: +48 660 554 107 lub mailowo: centrumturystyki.gminakoscielisko.pl.

Historia polskich słuchowisk rozpoczęła się poinad 100 lat temu. Kolejne dziesięciolecia przyniosły dziesiątki fantastycznych i wyjątkowych realizacji. Dzisiaj, po czasie, słuchowiska z czasów minionych mają nieocenianą wartość.
Na Giewont się patrzy - premiera słuchowiska radiowego
Od czasu, kiedy literatura audio wyszła z radia, jest najmocniej słuchana w historii. Od czasu, kiedy pojawili się twórcy, którzy nie są ograniczeni radiową ramówką, nie są ograniczeni tematyką prezentowanych utworów, misją, słownictwem, a teraz i nie są ograniczeni poglądami zawartymi w książce, poglądami autorów i aktorów, to literatura audio przeżyła renesans. Zwiększa się też dostępność platform cyfrowych, a tym samym łatwość w obcowaniu z utworami.

Mamy nadzieję, że udało nam się stworzyć utwór atrakcyjny dla współczesnych słuchaczy, a dla przyszłych cenny dokument czasu i miejsca.
Zapraszamy w podróż, od tradycji do nowoczesności, w podróż z Giewontem w tle...

„Na Giewont się patrzy” - słuchowisko radiowe na podstawie książki Barbary Caillot i Aleksandry Karkowskiej
Występują:
Grzegorz Bochnak – Stasek
Barbara Caillot – Letniczka
Aleksandra Karkowska – Letniczka
Maciej Krzeptowski – Juhas
Józef Pitoń – Krzesny Józef
Stanisława Trebunia-Staszel – Gaździna Aniela
Anna Trebunia-Tutka – Hanusia
Krzysztof Trebunia-Tutka – Gazda Jędrek
Maria Zych-Ptoś - Marysia

Muzyka i teksty śpiewek – Krzysztof Trebunia-Tutka
Wykorzystano również tradycyjne melodie i teksty podhalańskie

Grają i śpiewają:
Grzegorz Bochnak – skrzypce, śpiew
Józef Pitoń – basy, śpiew
Stanisława Trebunia-Staszel - śpiew
Anna Trebunia-Tutka – skrzypce, śpiew
Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce, złóbcoki, trombita, róg, dwojnica, piszczałki, fujary i śpiew

Realizacja:
Koncepcja i produkcja – Daniel Wahl
Realizacja nagrań, mix, mastering – Krzysztof Kurek
Edycja dźwięku i reżyseria – Krzysztof Kiczek
Konsultacja etnolingwistyczna – Krzysztof Trebunia-Tutka

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał opracowany przez Stowarzyszenie „Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Kościelisko”, jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.