02.03.2023r. | czwartek | godz. 18:00 | GOKR Kościelisko | ul. Nędzy- Kubińca 136 | 

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii i spotkanie z autorkami projektu "Foto z misiem" - Barbarą Caillot i Aleksandrą Karkowską.
 
Na wystawie wśród wielu fotografii z całej Polski znajdą się również takie, których bohaterami są mieszkańcy Gminy Kościelisko.
O projekcie:
 
"Dlaczego ludzie tak chętnie fotografują się z białym niedźwiedziem? Co w nim jest mitycznego, magicznego, uniwersalnego, że każdy ma z nim zdjęcie? Zastanawiają się Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska z Oficyny Wydawniczej Oryginały. Zaintrygowane ruszyły tropem misia. – Brunatnego niedźwiedzia boją się̨ nawet górale – wyjaśniają – nazywają̨ go ON, by nie wypowiadać́ jego imienia. A biały, stojący na ulicy się̨ uczłowiecza, przestajemy się̨ go bać́. Odrealnia go to, że jest biały, bo wiadomo, że biały nie żyje w Tatrach.
Autorki połączyły swoje pasje i mocne strony, by odnaleźć historie zachowane w pamięci, obudzić cenne wspomnienia i przekazywać je dalej. W 2015 roku założyły Oficynę Wydawniczą Oryginały.
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska napisały razem kilka książek, stworzyły wydawnictwo, kreują kulturalne wydarzenia."
 
Wystawa do obejrzenia od 02.03.- 28.04.2023r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00- 16:00 a w soboty w godz 10:30-13:00 
 
Zapraszamy