Górale z innej Góry

 

22.10.2021| godz. 19:00 |Dom Ludowy |

 

W piątek 22 października zapraszamy na spotkanie GÓRALE Z INNEJ GÓRY, które ma być poszerzeniem definicji Górali o inne regiony górskie na świecie.

Prelegenci:
Paweł Zalejski
Szymon Styrczula-Maśniak
Marcin Kin
Michał Ślusarczyk
Jakub Hornowski

To zaproszenie w podróż po najwyższych górach świata. Wprowadzą w egzotycznie górski świat za pomocą filmów oraz zdjęć.
Historie będą się opierać o ich doświadczenia zdobyte w dalekich podróżach, o charakterze kulturowym oraz sportowym. W skrócie będzie to kilka słów o wspinaczce, nartach, snowboardzie oraz poznawaniu tego co na co dzień niedostępne i odległe.

Zaczynamy o  godzinie 19:00.

Narciarska wyprawa ekipy Freeride Academy w poszukiwaniu śniegu, przygody, koni i koniaku. Prelekcja z wyjazdu do centralnej Azji w czasach pandemii i restrykcji.
Kirgistan zwany Szwajcarią Centralnej Azji w 94% pokryty jest górami. Potężny łańcuch Tien Shan daje nieskończone możliwości eksploracji. W tych ciężkich czasach zarazy ekipa Freeride Academy wybrała się w podróż w poszukiwaniu śniegu, nowych przyjaźni, sensu życia i legendarnego trunku dającego wieczną młodość i nadludzką siłę.
O tych i o innych przygodach z tego pięknego kraju dowiecie się na spotkaniu organizowanym przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Regionalnej Kościelisko.


Do zobaczenia w Domu Ludowym w Kościelisku.