Hrubo Watra 2021 - dla Jasia Długaszka!

5.09.2021 | godzina 12:00 | Szałas na Polanie, Polana Biały Potok, Witów

Charytatywny Festiwal Outdoorowy. 

Hrubo Watra 2021 - dla Jasia Długaszka!

5.09.2021 I godzina 12:00 I Szałas na Polanie, Polana Biały Potok, Witów

Hrubo Watra dla Janka!
Charytatywny Festiwal Outdoorowy


Póki płonie ognisko, nadzieja nie gaśnie!

 

Jasio to dziecko, którego miało nie być. Od samego początku wszystko szło nie tak. Trudna ciąża, na podtrzymaniu, odejście wód płodowych w 25 tygodniu ciąży i w końcu poród trzy tygodnie później.

Początek to była równia pochyła. Z dnia na dzień tylko gorzej. Niewydolność oddechową, krążeniowa, wrodzone zapalenie płuc, wylewy krwi do mózgu, te najgroźniejsze i najmocniejsze, pęknięcie jelita. To opis pierwszych 5 dni na tym świecie.
Lekarze kazali nam się pożegnać. Miał nie przeżyć nocy.

Jasiek miał jednak swój plan i silny apetyt na życie.

Skoro najgorsze już przyszło Jasiek postanowił, że teraz będzie tylko lepiej.
Dziś to sprytny trzylatek. Największe spustoszenia zrobiły jednak wylewy krwi do mózgu. Janek do końca życia będzie mieć problemy natury neurologicznej. Ale te problemy da się ukryć.

Na chwilę obecną Jasiek już przeskoczył swoimi umiejętnościami to, co wróżyli mu lekarze. Jasiek zna cały alfabet, czyta literki, na wyrywki i od tyłu też. Ma świetną pamięć i umie grać w memory.

Teraz walczymy o mówienie zdaniami i chodzenie. Wszystko co do tej pory osiągnął to efekty ciężkiej pracy. Jesteśmy całkowicie oddani wyprowadzeniu go z niepełnosprawności na tyle, by oszukać wszystkich, że nic się nie stało. Skoro już teraz uciekł lekarzom swoimi umiejętnościami od diagnoz jakie mu stawiano, jesteśmy pewni, że się uda. Niestety wiąże się to ze stale rosnącymi kosztami. Rosnącymi, bo Jasiek z dnia na dzień może więcej i trzeba go ciągle pchać do przodu. Naszą codzienność wypełniają rehabilitacje i turnusy. Bez wsparcia nam się nie uda. Prosimy, zawalcz o Jaśka z nami!


Przyjdź, dorzuć swoją kłodę do symbolicznego ognia dla Janka. Niech zrobi mu się cieplej, jaśniej. Bądź z nami 5 września, Szałas na Polanie - Polana Biały Potok w Witowie, wesprzyj go finansowo, zrób to dla niego i dla świata!
Zróbmy ogień! Jaśko! Idziemy!

Charytatywny Festiwal Outdoorowy – ramowy program:

10:30 Sztafeta biegowa z Poronina, z domu Janka, do Witowa (Polana Biały Potok) – Ogień dla Jana!

12:00 Rozpalenie Watry – Szałas na Polanie

12:15 Otwarcie miasteczka atrakcji dla dzieci - wspinaczka, tyrolka, jazda konna, zorbing, quady, elektryczne motory, zabawy i animacje dla najmłodszych

15:30 Zumba

16:00 Otwarcie licytacji, przedstawienie przedmiotów licytacji

17:00 Koncert + Hrubo Watra - Posiady przy ognisku


Szczegóły na:
www.hrubowatra.pl
https://www.facebook.com/hrubowatra/
Dorzuć swoją iskrę do ogniska, licytuj, dawaj światło!

5 września zrobimy ogień!
Widzimy się w Szałasie na Polanie!