Koncert INSPIRACJE to program prezentujący góralszczyznę jako element kultury narodowej, a równocześnie czerpiący inspiracje z fuzji międzygatunkowych i międzykulturowych, z których zespół jest znany w europejskim nurcie world music (współpraca z Twinkle Brothers z Jamajki, Adrianem Sherwoodem z Londynu, Quintetem Urmuli z Gruzji).

Wystąpią: Trebunie-Tutki , Miroslav Rajt i Kapela Góralska ŚLEBODA

Porywająca muzyka i autentyczne, barwne stroje w programie, który prezentuje bogactwo góralskich tradycji muzycznych bliskich pierwotnej formie: jako akompaniament do góralskiego tańca regionalnego, obrzędów i uroczystości- wszystko to, czym inspirowali się artyści- muzycy, malarze i literaci tworzący pod Tatrami i czerpiący tu natchnienie. Przywołuje cytaty i wrażenia muzyczne w dziełach klasyków - z Karolem Szymanowskim na czele- a także ilustruje ewolucję samej muzyki góralskiej.
Program wzbogacają barwne opowieści Krzysztofa Trebuni-Tutki o wpływach karpackich na muzykę podhalańską oraz przeobrażeniach, jakim podlegały melodie i śpiewki "przynoszone" przez górali z innych regionów Europy i Polski.

Gość specjalny, wirtuoz cymbałów węgierskich -Miroslav Rajt ze Słowacji, prezentuje niezwykły kunszt muzyczny i wzbogaca oryginalne brzmienie zespołu podkreślając karpackie korzenie muzyki górali polskich

Sobota 7 sierpnia | godz.19.00 | Scena plenerowa na Chotarzu
Wstęp wolny !

Organizatorami koncertu są:
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
Stowarzyszenie Blisko Tatr
Koncert dofinansowano ze środków GMINY Kościelisko